top of page
Brunetka w ciemnych okularach z uśmiechem na twarzy w tle widać różowe płótno.

Czy zastanawiałeś się, ile godzin dziennie spędzasz, patrząc się w ekrany bardzo różnych urządzeń elektronicznych? Myślisz sobie , max. 6 godzin…A może jednak trochę więcej? Bądź ze sobą szczery! Nie zapominaj o nawigacji w samochodzie, o czytanych wiadomościach na tablecie i o portalach społecznościach, które odwiedzasz kilkakrotnie na telefonie. Podsumowałeś wszystko i wyszło Ci 13-14 godzin dziennie! ? Ciężko w to uwierzyć, ale bardzo duża część z nas, niestety taki ma tryb dnia, a nawet życia.

Zmęczone, suche, przekrwione oczy, zatrzymana akomodacja - Twoje oczy starzeją się nieproporcjonalnie do wieku! Nie potrzebujesz korekcji okularowej, ale na skutek wysiłku, na który są narażone nasze oczy, podczas pracy z urządzeniami elektronicznymi. W pewnym momencie przestajemy wyraźnie widzieć. Trzesz oczy, wpuszczasz sztuczne łzy, do tego ból głowy oraz znużenie i bezsenność 

W JAKI SPOSÓB ŁAGODZIĆ ZMĘCZENIE OCZU?
ZACHOWAJ ZDROWE OCZY NA DŁUŻSZY CZAS RAZEM Z SALONEM SUNLOOX I LOOX GALERIA OPTYKI.

Czym jest wysiłek akomodacyjny dla naszego oka? 
Przy zmianie widzenia z dalekiej na bliską odległość, twoje mięśnie akomodacyjne zaczynają się napinać i pozostają w napięte do momentu, gdy ponownie nie spojrzysz w dal. Więc im dłużej piszesz e-maile, googlujesz, serfujesz, uczestniczysz w telekonferencji, sporządzasz formularze w excelu, a wieczorem korzystasz z instagrama, facebooka, snapchata mięśnie twojego oka są wysilone.
I to jest właśnie wysiłek wzrokowy- utrzymywanie ostrego widzenia w krótkich  odległościach.  W  dzisiejszych  czasach kiedy nasz styl życia, skupia się na widzeniu tego co blisko nasz układ wzrokowy podejmuje nadmierny wysiłek wzrokowy - utrzymanie ostrego widzenia w krótkich odległościach. Można to porównać do jazdy na konwencjonalnym rowerze. Gdybyśmy umówili się na jazdę, z maksymalnym wysiłkiem z punktu A do punktu B  w odległości 30 km, mięśnie naszych nóg podjęły maksymalny wysiłek, dzięki czemu nasze nogi odczułyby max zmęczenia. Taki maksymalny wysiłek dla oczu to patrzenie na krótką odległość przez większą część dnia. Pojawiają się dolegliwości takie jak zamazany obraz, problemy z koncentracją, bóle głowy itd.  A co jeśli zmieniliśmy by nasz rower z konwencjonalnego na elektryczny? Dalej wykonujemy ruch w postaci pedałowania, ale jest nam lżej. Przejechanie 30 kilometrów , staje się łatwiejsze, a dzięki czemu również przyjemniejsze. Podobnie działają nasze szkła okularowe do komputera.

Kobita siedząca z otwartym laptopie, przewijająca palcem tableta i rozmawiająca przez telefon

Poznaj soczewki SunLoox Active

Soczewki SunLoox Active wspierają naszą akomodację, zmniejszając wysiłek akomodacyjny dla naszego oka oraz powodują że nasz układ wzrokowy jest mniej zmęczony oraz znikają wszelkie dolegliwości z którymi borykaliśmy się podczas codziennych czynności. SunLoox Active to rozszerzone soczewki jednoogniskowe uwzględniające wymagania cyfrowego stylu życia oraz wykonywanie zadań w obszarze bliskich nam odległości.

Soczewki jednoogniskowe SunLoox Active posiadają wartość korekcyjną do dali oraz strefę wsparcia w dolnej części soczewek, która dzięki pełnemu badaniu jest dostosowana do naszych warunków pracy i wymogów wzrokowych.

Zwiększa komfort wykonywania prac w bliskich odległościach, ułatwiając uzyskanie ostrego obrazu oraz łagodzi dolegliwości związane z cyfrowym zmęczeniem oczu. Soczewki są polecane w naszych gabinetach optycznych salonów Loox i SunLoox wszystkim osobą spędzającym nawet krótki czas przy tablecie, smartphnie , komputerze.Są polecane dla osób przed wiekiem prebiopijnym tzn. dla osób od 16-stego roku życia do 40-stego roku życia.

Oprócz nieergonomicznego stanowiska pracy przyczyn możemy doszukiwać się również w braku lub nieodpowiedniej korekcji wady wzroku oraz nadmiernej akomodacji.

Wypełnij anonimową ankietę przygotowaną przez specjalistów Loox Galeria Optyki i SunLoox. Jeśli, Twój wynik okaże się pozytywny powinieneś natychmiast zmówić wizytę u naszych specjalistów. Dzięki pełnemu i profesjonalnemu badaniu wzroku jesteśmy wstanie dobrać odpowiednią korekcje okularową. W celu wykonania indywidualnych okularów do pracy przy komputerze optyk musi ustalić Państwa korekcję i dokładnie wycentrować soczewki. Dopiero pomiar wszystkich niezbędnych parametrów i precyzyjne osadzenie soczewek w oprawie okularowej zapewnią wyraźne, płynne widzenie. Jeśli okulary nie leżą prawidłowo, ich noszenie będzie niewygodne. Widzenie nie jest również wyraźne, jeśli oprawa została niedokładnie dopasowana.

O cenę soczewek SunLoox Active, zapytaj naszych sprzedawców w salonach SunLoox i Loox

Blue Control nie tylko dla dorosłych

Podczas nauki zdalnej Twojemu dziecku, również doskwierają dolegliwości związane z syndromem komputerowego zmęczenia takie jak przemęczenie oczu lub nadwrażliwość na światło. Są one powiązane z niebieskim światłem emitowanego z smartphonów, tabletów, nie odpowiedniego oświetlenia stanowiska do nauki.

Ewolucyjnie układ wzrokowy Twój i Twojego dziecka, jest nieprzystosowany do odbioru tak dużej ilości światła niebieskiego przez długi czas. Słońce emituje tyle samo światła niebieskiego co nasz monitor, tylko prze krótką część dnia - w godzinach popołudniowych. W obecnych czasach WASZ dzień wygląda, zupełnie inaczej. Niebieskie światło to informacja dla naszego mózgu - NIE ŚPIJ! JEST ŚRODEK DNIA! W godzinach popołudniowych, a później wieczornych ilości światła niebieskiego, na rzecz żółtego i czerwonego maleje. Dominujący kolor żółty i czerwony jest informacją dla naszego mózgu - ZARAZ SKOŃCZY SIĘ DZIEŃ! Jeśli pracujemy przed monitorem komputera w godzinach popołudniowych i wieczornych potrzebna nam ochrona w postaci odpowiednich szkieł okularowych.

PAMIĘTAJ! Światło niebieskie jest wysokoenergetycznym promieniowaniem, docierając do oka naszego dziecka może spowodować nieodwracalne uszkodzenia siatkówki.

Emitowane światło niebieskie z ekranów tabletów smartphonów i innych urządzeń

cyfrowych nie tylko wpływa na kondycje naszego oka, ale również na jego samopoczucie. Światło niebieskie oszukując mózg komunikatem ,, NIE ŚPIJ! JEST ŚRODEK DNIA!’’ .

Wpływa na zaburzenia produkcji hormonu jakim jest melanina i może prowadzić do

problemów  ze snem.

Czy Twoje dziecko źle sypia, jest rozdrażnione, ma problemy w nauce oraz skarży się

na bóle głowy, jego koordynacja ruchowa jest co raz gorsza?

 

Jeśli tak to wiec, że Twoje dziecko posiada syndrom cyfrowego zmęczenia oczu.

Powłoka BlueControl neutralizuje niebieskie światło emitowane przez urządzenia elektroniczne, zapobiegając jednocześnie powstawaniu powyższych objawów i oferując komfortowe, zrelaksowane i kontrastowe widzenie oraz bardziej naturalną percepcję

kolorów.

W moim odczuciu (dla użytkownika) , obraz jest cieplejszy i bardziej kontrastowy.

Zmniejszyło się zaczerwienienie oczu i przewlekłe zmęczenie. Spokojnie i dłużej mogę pracować przed komputerem. Nie mówiąc już o „bzyczących” świetlówkach.

 

 

CZY PRZERAŻAJĄ CIĘ DŁUGIE KOLEJKI DO OKULISTY. TWOJE DZIECKO

POTRZEBUJE NATYCHMIASTOWEJ POMOCY OKULISTY?

ZAPRASZAMY DO NAJNOWOCZEŚNIEJSZEGO CENTRUM OKULISTYCZNO - OPTYCZNEGO SUNLOOX W SZCZEPANKOWIE (WOJ.WIELKOPOLSKIE)

UMÓW SWOJE DZIECKO NA WIZYTĘ DO LEKARZA OKULISTY. ZAPISY

PRZYJMUJEMY TELEFONICZNIE MAILEM ORAZ PRZEZ FORMULARZ

ZGŁOSZENIOWY.

ul. Szczepankowo 31, 61-311 Poznań

tel. kom. 605 916 506

sunlooxmichalowo@gmail.com

Godziny otwarcia:

PN-PT. 10:00 do 19:00

SOB. 10:00 do 14:00

Sprawdź wzrok dziecka w dwóch krokach

  • Krok pierwszy - wykonaj ankietę z dzieckiem.

  • Krok drugi - zapisz do okulisty.

bottom of page